ISO/IEC 27701 certificering: Privacy informatiemanagement

Toon aan dat u zich inzet voor het proactief beheren en beschermen van persoonlijke informatie in overeenstemming met wettelijke vereisten.

ISO/IEC 27701 certificering: Privacy informatiemanagement

ISO/IEC 27701 gaat in op het beheer van risico's in verband met persoonlijk identificeerbare informatie (PII) en helpt bij de naleving van de AVG-wetgeving. Het biedt een kader voor het beheer van dataprivacy.

Wat is ISO/IEC 27701?

ISO/IEC 27701 is nu een op zichzelf staande norm geworden die gericht is op het verder versterken van privacyinformatiesystemen (PIMS) voor organisaties wereldwijd, in plaats van een uitbreiding van ISO 27001.

ISO/IEC 27701 is een op zichzelf staande norm die zich richt op het verder versterken van privacyinformatiesystemen (PIMS). Voorheen was de ISO/IEC 27701 een uitbreiding op ISO/IEC 27001, maar vanaf xxx datum is deze norm ook los te certificeren.

Deze norm ondersteunt organisaties bij het opzetten van systemen voor de naleving van de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) en andere vereisten op het gebied van gegevensbescherming. Maar, als wereldwijde norm is het niet specifiek gericht op de AVG.

Voordelen van certificering

De norm hanteert een alomvattende benadering van privacyinformatiebeheer en stelt organisaties in staat om te voldoen aan de vereisten voor de bescherming van persoonsgegevens.

ISO/IEC 27701 helpt u bij het:

  • Verduidelijken van de rollen en verantwoordelijkheden binnen uw organisatie;
  • Opbouwen van vertrouwen in het vermogen van uw organisatieom persoonlijke informatie te beheren, zowel voor klanten als voor medewerkers;
  • Ligt in lijn met wereldwijde wetten- en richtlijnen zoals AVG en andere privacyregelgeving;
  • Faciliteren van overeenkomsten met zakelijke partners waarbij de verwerking van PII voor beide partijen relevant is.

Aan de slag

Voor het behalen van het certificaat is het essentieel dat uw managementsysteem geïmplementeerd wordt volgens de eisen van de norm.

DNV is door de RvA geaccrediteerd voor het uitvoeren van ISO/IEC 27701 audits. Daarmee bent u verzekerd van een onafhankelijke en vakkundige audit. DNV is uw partner opweg naar certificering op het gebied van informatiebeveiliging en privacymanagement met trainingen, online self-assessment, GAP-analyses en certificering.

Direct starten met ISO/IEC 27701?

Nieuwsbrief

Ontvangt u onze nieuwsbrief al? Schrijf u in en ontvang ons nieuws en updates over certificering en trainingen.

Klantenportaal

In ons klantenportaal kunt u o.a. beeldmerken downloaden, uw audit voorbereiden en prestatiebenchmarks maken

Neem contact op